2017 rok rozpoczął się z niezłym przytupem. Całościowo, Wartość Naszego Portfela Akcji zwiększyła się o +12%, a wszystko w myśl zasady, że „Na giełdzie powinny pracować nasze Pieniądze, a nie My”

Zdecydowanie, tak dobrego miesiąca na giełdzie nie było od 2013 roku. Główne indeksy Wig i Wig20 ponownie wzrosły powyżej 5% a w naszym Portfelu Akcji pojawiły się Nowe Spółki. Jest to okres, gdzie profesjonalni inwestorzy, powinni zachowywać się jak selekcjonerzy w drużynach piłkarskich. Wyobraź sobie, że jesteś Trenerem i od twoich decyzji w doborze zawodników zależą przyszłe losy klubu, czyli w tym wypadku twojego Portfela Akcji.

 1. Tabela Akcyjna – Lista Aktualnych pozycji w naszym Portfelu Akcji.

  Tabelka Akcyjna
  Porównując do zaangażowania ilości pozycji z miesiącem ubiegłym (Wpis z ubiegłego miesiąca), widać ogromną różnicę za równo w ilości jak i wartości w postaci zysków. W minionym miesiącu ostatecznie pożegnaliśmy się z akcjami Vistula, a w ich miejsce do Portfela Akcji kupiliśmy pięć nowych pozycji.
  Rekordzistą i jednocześnie weteranem w naszym Portfelu są akcje PFLEIDER z zyskiem +54%, natomiast najniżej notowany i w zasadzie najświeższy walor to Akcje DOMDEV, 0,3% czyli koszt prowizji maklerskiej.

  2. Opis sytuacji naszych Pozycji.
  – Akcje AGORA

  AGORA Akcje

  Na dzień dzisiejszy zysk ponad 20%. Na drodze do wzrostów, pojawił się niekorzystny materiał w wydaniu głównym wiadomości, ale jak widać nie przeszkodził on w osiągnięciu nowych szczytów.

  – Akcje ASBIS

  Klasyczne zagranie na wybicie. Mam sentyment do tej spółki, gdyż była ona jedną z moich pierwszych inwestycji akcyjnych na której mój zysk przekroczył ponad 100% i było to właśnie w 2013 roku. W myśl zasady, że historia kołem się toczy, może to być dobra wróżba na 2017 rok ;)

  – Akcje DOMDEV

  Akcje DOMDEVNajświeższy walor w naszych zasobach. Piękna Formacja Techniczna 123, z długo wyczekiwanym sygnałem wejścia. Zobaczymy czy i tym razem formacja się sprawi …

  – Akcje FAM

  Akcje FAMW mim przypadku, trochę przedwczesne wejście, wynikające z indywidualnej interpretacji momentu zakupowego. W szerszej skali, można tu dostrzec formację odwróconej Głowy z Ramionami.

  – Akcje INTEGERPL

  Również długo wyczekiwana pozycja inwestycyjna. Świetnie się rozpoczęła, ponad 15% zyskiem w momencie zaistnienia sygnału zakupowego (Link do Artykułu na FB), następnie mieliśmy klasyczną korektę i wracamy do wzrostów.
  Akcje INTEGERPL

  – Akcje MOSTALZAB

  Transakcja o zabarwieniu spekulacyjnym. W myśl zasady, że każdy wzrost zaczyna się z dołka, postanowiłem zainwestować w tą pozycję. Na jej skutki nie trzeba było długo czekać.

  Akcje MOSTALZAB

  – Akcje PFLEIDER

  Nasz weteran i na ten moment najbardziej zyskowna inwestycja w naszym portfelu. Zysk przekroczył 50%. W samym styczniu, wartość pozycji wzrosła o ponad 30%, co widać na wykresie ceny poniżej.

  AKCJE PFLEIDER

  – Akcje SYNTHOS

  Ten wykres jest definicją tego co zawsze przekazuje swoim uczniom. W pierwszej chwili, że nie należy się śpieszyć, a moment zakupowy jest o tyle ważny, że odpowiada za zmianę preferencji w jaki postrzegają gracze giełdowi. W pierwszej chwili po zakupie, cena waloru wzrosła o 5%. Na kolejne 15% nie trzeba było długo czekać …
  Akcje SYNTHOS
  Tyle w temacie zawartości naszego Portfela Akcji.
  Również na najbliższy okres przygotowałem Listę Perełek Inwestycyjnych, o których możesz dowiedzieć się z mojego materiału Video.  Zapraszam !


 

Chcesz zostać Inwestorem, obejrzyj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading