2017 rok rozpoczął się z niezłym przytupem. Całościowo, Wartość Naszego Portfela Akcji zwiększyła się o +12%, a wszystko w myśl zasady, że „Na giełdzie powinny pracować nasze Pieniądze, a nie My”

Zdecydowanie, tak dobrego miesiąca na giełdzie nie było od 2013 roku. Główne indeksy Wig i Wig20 ponownie wzrosły powyżej 5% a w naszym Portfelu Akcji pojawiły się Nowe Spółki. Jest to okres, gdzie profesjonalni inwestorzy, powinni zachowywać się jak selekcjonerzy w drużynach piłkarskich. Wyobraź sobie, że jesteś Trenerem i od twoich decyzji w doborze zawodników zależą przyszłe losy klubu, czyli w tym wypadku twojego Portfela Akcji.

  1. Tabela Akcyjna – Lista Aktualnych pozycji w naszym Portfelu Akcji.

    Tabelka Akcyjna
    Porównując do zaangażowania ilości pozycji z miesiącem ubiegłym (Wpis z ubiegłego miesiąca), widać ogromną różnicę za równo w ilości jak i wartości w postaci zysków. W minionym miesiącu ostatecznie pożegnaliśmy się z akcjami Vistula, a w ich miejsce do Portfela Akcji kupiliśmy pięć nowych pozycji.
    Rekordzistą i jednocześnie weteranem w naszym Portfelu są akcje PFLEIDER z zyskiem +54%, natomiast najniżej notowany i w zasadzie najświeższy walor to Akcje DOMDEV, 0,3% czyli koszt prowizji maklerskiej.

    2. Opis sytuacji naszych Pozycji.
    – Akcje AGORA

    AGORA Akcje

    Na dzień dzisiejszy zysk ponad 20%. Na drodze do wzrostów, pojawił się niekorzystny materiał w wydaniu głównym wiadomości, ale jak widać nie przeszkodził on w osiągnięciu nowych szczytów.

    – Akcje ASBIS

    Klasyczne zagranie na wybicie. Mam sentyment do tej spółki, gdyż była ona jedną z moich pierwszych inwestycji akcyjnych na której mój zysk przekroczył ponad 100% i było to właśnie w 2013 roku. W myśl zasady, że historia kołem się toczy, może to być dobra wróżba na 2017 rok ;)

    – Akcje DOMDEV

    Akcje DOMDEVNajświeższy walor w naszych zasobach. Piękna Formacja Techniczna 123, z długo wyczekiwanym sygnałem wejścia. Zobaczymy czy i tym razem formacja się sprawi …

    – Akcje FAM

    Akcje FAMW mim przypadku, trochę przedwczesne wejście, wynikające z indywidualnej interpretacji momentu zakupowego. W szerszej skali, można tu dostrzec formację odwróconej Głowy z Ramionami.

    – Akcje INTEGERPL

    Również długo wyczekiwana pozycja inwestycyjna. Świetnie się rozpoczęła, ponad 15% zyskiem w momencie zaistnienia sygnału zakupowego (Link do Artykułu na FB), następnie mieliśmy klasyczną korektę i wracamy do wzrostów.
    Akcje INTEGERPL

    – Akcje MOSTALZAB

    Transakcja o zabarwieniu spekulacyjnym. W myśl zasady, że każdy wzrost zaczyna się z dołka, postanowiłem zainwestować w tą pozycję. Na jej skutki nie trzeba było długo czekać.

    Akcje MOSTALZAB

    – Akcje PFLEIDER

    Nasz weteran i na ten moment najbardziej zyskowna inwestycja w naszym portfelu. Zysk przekroczył 50%. W samym styczniu, wartość pozycji wzrosła o ponad 30%, co widać na wykresie ceny poniżej.

    AKCJE PFLEIDER

    – Akcje SYNTHOS

    Ten wykres jest definicją tego co zawsze przekazuje swoim uczniom. W pierwszej chwili, że nie należy się śpieszyć, a moment zakupowy jest o tyle ważny, że odpowiada za zmianę preferencji w jaki postrzegają gracze giełdowi. W pierwszej chwili po zakupie, cena waloru wzrosła o 5%. Na kolejne 15% nie trzeba było długo czekać …
    Akcje SYNTHOS
    Tyle w temacie zawartości naszego Portfela Akcji.
    Również na najbliższy okres przygotowałem Listę Perełek Inwestycyjnych, o których możesz dowiedzieć się z mojego materiału Video.  Zapraszam !


 

Chcesz zostać Inwestorem, obejrzyj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading