Inwestor długoterminowy vel inwestor intraday (jednosesyjny)

Zacznijmy od definicji:
Inwestor Intraday (również nazywany: jednosesyjnym)
jego głównym założeniem, jest otwieranie i zamykanie pozycji na tej samej sesji giełdowej. Ma na celu kończyć każdy dzień sesyjny „poza rynkiem” czyli bez otwartej pozycji.
Inwestor długoterminowy – W jego założeniach, inwestycja powinna trwać dopóty, dopóki generuje zyski. tydzień, miesiąc, rok…

Podczas wczorajszej sesji otworzyłem spekulacyjnie, krótką pozycją na FW20
inwestor długoterminowy

Nie ukrywam, że dawno tak długo nie trzymałem kciuków za spadki na naszej giełdzie. Powodów było kilka, ale najważniejszy to ten, że sygnał sprzedaży nie należy do tych najbardziej faworyzowanych przez mnie
i skala w której rozgrywałem pozycję nie dawała dużych oczekiwań, w kontekście zasięgów punktowych. Dodając do tego jeszcze wsparcie wynikające z luki poniżej, uwiarygadniało moje obawy.

Ale do rzeczy:

Podczas wczorajszej sesji, otworzyłem pozycję na kontraktach terminowych. Krótka pozycja. Informowałem o tym w poprzednim wpisie  (link do artykułu). Jednocześnie w tym samym artykule w jednym zdaniu zaakcentowałem cały plan inwestycji.  No i zaczęło się…

Między czasie pożegnałem się z akcjami GRUPAAZOTY, a więc z dnia na dzień znacząco zmniejsza się moje zaangażowanie na akcjach GPW.

Wracając do kontraktów terminowych (FW20):

inwestor długoterminowyPo całodniowym siedzeniu przed monitorem złapałem 19 punktów netto, na każdym z kontraktów i zamknąłem pozycję.

Ile to jest, te 19 pkt.?
Na kontrakcie terminowym za każdy punk płacone jest 20 złotych.
19 pkt. x 20 zł. = 380 zł.

1 kontrakt kosztuje 3700 zł. więc taki zysk daje 10%. Nieźle! :)

10 kontraktów to już zysk 3800 zł.
100 kontraktów 38 000…  Dlatego tak wielu porywa się na ten instrument.

A jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma typami inwestycji?  (długoterminowe – intraday)

W zasadzie nie sprowadza się ona jedynie do czasu, gdyż dźwignia panująca na kontrakcie, znacząco rekompensuje krótki żywot instrumentu. To na czym większość się wykłada to zasobność i ryzyko wymagane do przestrzegania zasad.

 

 

 

 

stopka

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 akcje - regułka odpowiedzialności

...
Loading