Jak na razie Rajd Świętego Mikołaja zachowuje się wzorcowo.

W zasadzie już się nauczyłem, by nie chwalić dnia przed zachodem słońca, ale tak czy inaczej z każdym wzrostem nieubłaganie zbliżamy się do korekty.  Obecna sytuacja pięknie uwidacznia to czego chciałbym Was nauczyć. Kiedy podczas moich Video, omawiam moje przyszłe inwestycje, zawsze akcentuje konkretne momenty wejścia w pozycję. Różnią się one czasem znacznie od cen aktualnych na rynku, ale pomimo to, zawsze mówię by czekać na ten odpowiedni moment.
cytat-2
Jako inwestor opierający się o Analizę Techniczną, mam przekonanie, że swoje decyzje inwestycyjne muszę dopasować do obecnych preferencji innych graczy, ponieważ gdy są one pozytywne, wtedy zazwyczaj mamy do czynienia ze wzrostem ceny i na odwrót, gdy są one negatywne wtedy spadamy. To też, w przeszłości musiałem nauczyć się je odczytywać.  Następnie, należało to sobie wszystko poukładać w prosty i przede wszystkim powtarzalny sposób. Nie było innej możliwości, jak tylko nauczyć się odnajdywać Miejsca Wysokiego Prawdopodobieństwa Zmiany Preferencji Inwestorów, czyli mówiąc popularnie Ceny Zakupu.

INTEGERPL / AGORA

Podczas ostatniego miesiąca wspominałem o kilku walorach sygnalizując ich momenty zakupu. W mojej ocenie, gdy cena dochodzi do tych poziomów, to wielokrotnie zwiększa się szansa, na zainicjowanie nowej fali wzrostu. I tu bardzo ważny warunek, cena musi dojść do wyznaczonego poziomu i jedyną niewiadomą pozostaje czas. Nie wiemy kiedy ma się to stać. Jedyną informacją jest ów poziom.
akcje-agora
Na Akcjach #AGORA  wyznaczony moment zakupowy zadziałał fantastycznie, dając zysk ponad 7% w trzy sesje.

Jednak akcje #INTEGERPL, obecnie mogłoby się wydawać, że realizują inny scenariusz.

integerpl

Pozwólcie, że wytłumaczę:
Każdy inwestor musi mieć dyscyplinę, po to by kończył to co zaczyna. Czyli jeśli zastanawiasz się, co dalej ze spółką zawsze są 3 możliwości: KUP / SPRZEDAJ / CZEKAJ
– KUP – tzn. zielone światło dla inwestycji
– SPRZEDAJ – znaczy, że na spółce w danym momencie mamy do czynienia z tendencjami negatywnymi
i w związku z tym, jeżeli posiadasz te akcje w portfelu to lepiej się ich pozbądź, a jeśli się zastanawiałeś czy warto je kupić to Przestań się zastanawiać, bo prawdopodobnie będzie taniej.
– CZEKAJ – oznacza, że sytuacja jest na tyle nie jasna, że ciężko coś prorokować, w związku z czym, czekamy na to co dalej się wydarzy jedynie obserwując walor.

Omawiając Akcje #INTEGERPL posłużyłem się PRICE ACTION   (Lekcja 7 w moim http://szkoleniegieldowe.pl) oznaczając przestrzenie cenowe i odpowiedni sposób reakcji na nich. Do dnia dzisiejszego poziom Zakupowy nie został aktywowany, a więcej, w dniu dzisiejszym, cena zatrzymała się powyżej poziomu, w którym powinniśmy przestać myśleć o otwieraniu pozycji, więc czekamy dalej.

Więcej na ten temat, będę mówił w najbliższy czwartek, podczas Spotkania Online na które już dziś zapraszam!
Szczegóły spotkania: http://www.fabrykaflow.pl/gielda

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, obejrzyj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading