GPW: Lista tego, co musiałoby się zmienić na #Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, by przyciągnąć inwestorów. Oczywiście ze strony regulatora i organizatora handlu, czyli samej Giełdy #GPW!

Najważniejsze to dbałość o interesy inwestorów. Walka z fake inwestycjami oraz nacisk 

na emitentów

. Raportowanie o wynikach, swobodny kontakt z inwestorami i powtarzalna forma wypłat dywidend (a nie tylko opieranie się o wzrost wartości nominalnej, do którego zresztą również nie dochodzi) powinna być oczekiwana.

Zarząd #GPW powinien wziąć się za robotę nakierowaną na pozyskiwanie nowych inwestorów oraz wymuszenie na biurach maklerskich, oraz instytucjach około rynkowych mniejszych prowizji pobieranych od klientów.

Oprzeć się na tradycji, normalność i przede wszystkim wartościach społecznych, jakie dają rynki finansowe. Za akcjami stoją firmy, czytaj: realna wartość dla konsumentów.

A nie na rewolucjach, które przypominają bardziej maskowanie i rozmijanie się z oczekiwaniami (dzielenia grosza na dwoje i indeks gamingowy). Życie z amortyzacji wiary inwestorów, niestety kiedyś się skończy, a GPW wyląduje na śmietniku historii…

Zapraszam do wysłuchania audycji!


Masz pytania, chcesz zacząć inwestować i zarabiać na rynkach finansowych, umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem Salamucha: KLIKNIJ TU!

...
Loading