Akcje USA – Oszczędność jest źródłem bogactwa – Seneke lub jak to woli, cytat z Marszałka – jesteśmy za słabi, by się bronić, więc atakujmy! 

Giełda dla oszczędnych lub inaczej, czy giełda może być dobrym pomysłem dla oszczędnych?

Poznajcie historię Marty, która postanowiła przez najbliższe kilka lat sukcesywnie oszczędzać i inwestować niewielkie kwoty pieniędzy, wykorzystując rynek akcji.

Tym razem poznajcie historię Marty, która swoje inwestowanie postanowiła połączyć z pracą zawodową i równoczesnym odkładaniem pieniędzy. Szukaliśmy strategii, która pozwoliłaby nam nie wiązać się z komputerem i nie spędzać na rynku zbyt wiele czasu. Co miesiąc swoje konto postanowiła zasilać drobnymi wpłatami oraz sukcesywnie inwestować w akcje dywidendowe. By to osiągnąć, nasze środki musieliśmy ulokować na amerykańskim rynku. Niestety podobne podejście na razie na polskiej giełdzie nie działa. Jej pierwszy kontakt z rynkiem i jednocześnie pierwsza inwestycja to akcje American International Group Inc. #AIG.US

Jeżeli jesteś zainteresowany kontem z możliwością bezpośrednich inwestycji na rynkach zagranicznych, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem [KLIKNIJ TU!] Opisałem w szczegółach cechy konta, na które powinieneś zwrócić uwagę!

Są to jej początki, więc startujemy z niewielką kwotą, która daje już poczuć sens inwestycji, ale jednocześnie nie budzi lęku w sytuacji, gdyby inwestycja okazała się błędną. Wejście spekulacyjne w wyniku formacji Shark32 (zaznaczony na wykresie ), z założeniem realizacji scenariusza opartego o powstająca formację odwróconej głowy z ramionami – oRGR.

To, co jest ważne, przy realizacji planu Marty, to cierpliwość i konsekwencja. Pieniądze, które zdecydowała się cyklicznie oszczędzać, nie dają jej stałej możliwości dokupywania akcji w mniejszych transzach, gdyż pierwsze zyski w znaczący sposób zjadane by były przez koszt prowizji. Dlatego ważne, by być na tyle cierpliwym i zdyscyplinowanym, by czekać na uzbieranie minimalnych, ale ekonomicznie uzasadnionych kwot inwestycyjnych!

Na dzisiaj zysk w granicach 3% netto. W połowie przyszłego miesiąca spodziewamy się pierwszej dywidendy.

NAMIARY NA KONTO INWESTYCYJNE OMAWIANE POWYŻEJ

 

 

Masz pytania, chcesz zacząć inwestować i zarabiać na rynkach finansowych, umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem Salamucha: KLIKNIJ TU!

...
Loading