Ciężkie czasy dla Gamingu Faktem?

Mija trzeci miesiąc po publikacji audycji o szeroko pojętej branży gamingowej na Polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w której zaryzykowałem termin wyrysowania się szczytu.(Link do audycji). Tymczasem, ceny akcji, o których wspominałem w audycji spadły, licząc od szczytu:

Akcje 11Bit – 52% Licząc od szczytu Max 548 zł. / Obecnie 340 zł.
Akcje CDR -30%, Licząc od szczytu Max 220 zł. / Obecnie 155 zł.
Akcje VIVID -56%. Licząc od szczytu Max 6,5 zł. / Obecnie 3 zł.

Na pierwszy rzut oka widać która spółka był prowodyrem wzrostów, a które starały się ogrzać przy sukcesie branży. 
Ale i tak powiedzą, że korekta się należała i jest to idealny moment na dokupienie akcji. Wiele musi się zmienić, by wszystko zostało takie samo, a historia uczy, że ludzkość niczego się z niej nie nauczyła.
Tu kilka kwiatków, które być może was zainteresują: Raport nt. gamingu i jego perspektyw, przesłany mi przez znajomego z XTBRaport: Kliknij Tu!

I jeszcze na koniec takie moje prywatne przemyślenia na temat sytuacji spółek gamingowych w Polsce. Tak się składa, że akurat dziś do sieci trafił raport na temat branży i prognoz nt. jej przyszłych losów. Dla zainteresowanych tu możesz go sobie pobrać

. A dla mnie osobiście, jest to przykład tego, co mogłoby się dziać na GPW, gdyby nie ingerencje polityczne w nasze giełdowe lokomotywy. No niestety, nasze gwiazdy charakteryzują się dużym udziałem Skarbu Państwa. Wiem, że nie jest to żadna nowinka, ale niestety mentalność polityczniaków się zmieniła. Wcześniej wystarczały im pensje i odprawy, teraz jednak biorą się za rządzone a skutki widać jak na dłoni!

 

 

 

 

 

Chcesz zostać Inwestorem umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading