Analiza Akcji Enea, Akcji mBank i ABCDATA

Idealnym układam na giełdzie, jest taki który jednoznacznie definiuje możliwość zachowania się ceny na wykresie i związanej z tym, naszej reakcji. To co mam na myśli, możemy zaobserwować obecnie na wykresie akcji ENEA w skali tygodniowej.

Możemy tu dostrzec formację świecową, którą z powodzeniem moglibyśmy traktować jako sygnał zakończenia się korekty. Jednak, to co zawsze musimy brać pod uwagę, to prawdopodobieństwo a nie pewność. Takie sytuacje, możemy traktować jak drogowskazy, ponieważ jeśli cena się zatrzyma i przestanie spadać, to będzie to dla nas wiarygodna informacja o możliwości pojawienia się dalszych wzrostów. Lecz, zanegowanie tej formacji, będzie prowadziło do pogłębienia się spadków.

Co należy zrobić?

Narysować dwie kreski – poziom wsparcia i poziom oporu i na ich podstawie podejmować decyzję. Ja dzisiaj ostatecznie podjąłem swoją i sprzedałem akcje, tym samym zamykając pozycję z 9% zyskiem.

Kolejny nabytek w moim portfelu to akcje mBank-u.  W ich przypadku, zdecydowałem się na zajęcie pozycji w oparciu o formacje 123 i tym samym dołączenie to trwającego trendu.

I ostatnia rzecz, którą chciałbym poruszyć przy okazji tego wpisu to akcje ABCDATA i ich przypadek, podwójnego zakupu.


Otóż w minionym miesiącu już raz zdażyło mi się kupić a następnie sprzedać akcje  ABCDAT-y, by po kilku tygodniach odnowić pozycję. Czy w takim razie, takie zachowania są prawidłowe na rynku.

Odpowiedź jest jednoznaczna: TAK
Pamiętaj, że na giełdzie niezdecydowanie budzi lęk, a jeszcze inna maksyma Analizy Technicznej głosi: „Nie trać czasu na to, aż rynek się odwróci i wróci do twoich poziomów. Ucinaj straty!”
Ciężko jest to sobie uświadomić, ale wielu z nas ma ogromny problem z zamykaniem pozycji z powodów kosztów transakcyjnych. Po prostu nam szkoda tych kilku dziesiętnych części procentu. A z doświadczenia wiem, że często jest to koszt zdecydowanie niższy, od poniesionej straty w późniejszym czasie. Na giełdzie nigdy nie możesz mieć pewności jak zachowa się cena, dlatego prawidłowy sposób zarządzania pieniędzmi i prowadzenia pozycji, daje nam konkretne wskazówki, jak w takich sytuacjach mamy się zachować. Przypomnijcie sobie akcje BOS, które również miałem i sprzedałem. Obecnie cena stoi ponad 10% niżej.

 

 

stopka

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 akcje - regułka odpowiedzialności

...
Loading