Sytuacja Rynkowa na ten moment jest oczywista. Wszyscy spodziewaliśmy się spadków a jak w końcu one nadeszły, spodziewamy się odbicia, by móc się zapakować na spadki.  Sytuacja Paradoksalna, ale częsta w życiu Inwestora. Poza krótkimi transakcjami spekulacyjnym, (dzisiaj 2 transakcje  w oparciu o formację 123) znajduje czas na tworzenie programów szkoleniowych i odpisuje na emaile. Jeden przypadł mi szczególnie do gustu i w zasadzie, widzę, że jest to jedno z pytań szczególnie przydarzających się wszystkim inwestorom.  Marto dziękuje Ci za to pytanie i pozwolę sobie, przytoczyć jego treść:


( Chciałabym zdobyć trochę wiedzy na temat grania na kontraktach terminowych. Mógłbyś mi polecić jakieś pozycje do poczytania dla osób początkujących w tej dziedzinie?  Na akcjach gram już parę lat, ale nigdy nie grałam na kontraktach. )
Oczywiście indywidualna odpowiedź powędrowała już do Marty, ale jej część  postanowiłem zamieścić i tutaj: Przede wszystkim musisz się nastawić na inne postrzeganie inwestycji i instrumentu inwestycyjnego. O ile na akcjach, powodem do zakupu powinna być siła spółki, tak na kontrakcie w zależności od momentu wejścia będzie trzeba rozróżnić siłę lub słabość rynku i w oparciu o to podejmować decyzję. Wiedza nt. analizy wykresów jest uniwersalna i główne jej założenia bardziej lub mniej funkcjonują na poszczególnych walorach. Psychologia – jej nigdy za wiele:)… I taka jest prawda, że w każdej książce znajdziesz 2-3 strony, które warto sobie wziąć do serca. Skoro masz już jakieś doświadczenie i grałaś na akcjach, pomyśl nad samodzielnymi spostrzeżeniami. Weź na „sucho” przyjrzyj się temu, co dzieje się na rynku i zadaj sobie pytanie – czy to, co robi wykres jest logiczne. Zacznij zadawać pytania wykresowi i zawsze, gdy coś się wydarzy wróć do historii i zobacz czy coś zapowiedziało taką sytuację. Droga ewolucyjna jest prosta – zaczynasz od rynku akcyjnego. Poznajesz zasady nim rządzące. Poznajesz metody analityczne i Grasz. Gdy tam jest już nudno, bo zarabiasz i chciałabyś by to się odbywało szybciej przeskakujesz na rynek kontraktów terminowych. To z grubsza to samo, z tym, że dołożona jest dźwignia i jeszcze kilka udogodnień:) (…..) Dziś usłyszałem ciekawe stwierdzenie:  „Pozwól w swoim życiu na rozwój w tempie ewolucji a nie rewolucji”

...
Loading