PawelSalamucha - Efekt styczniaMiesiąc Grudzień charakteryzuje się tzw. Rajdem Świętego Mikołaja. Podobna statystyka istnieje również na miesiąc Styczeń.  Efekt Stycznia, czyli „Jaki Styczeń, taki Cały Rok”.  O ile dla naszego rynku takiej statystyki nie ma sensu przeprowadzać z racji krótkiego okresu historii tak z 200 lat rynku USA można już coś typować.  By nie rozwodzić się w temacie, jej skuteczność jak do tej pory wynosi ponad 80%, a z takim współczynnikiem ciężko polemizować.

Podsumowując, jeśli w tym roku chcemy również mieć wzrosty, Amerykańskich graczy czeka pracowita końcówka tygodnia…

 

Wracając jeszcze na nasze podwórko, kilka zdań w kontekście ostatnich spadków.

Podczas wczorajszego dnia szukałem możliwości inwestycyjnych na walorach, na które czekam od dłuższego czasu. Są one w tak silnym trendzie wzrostowym że, nie mają  czasu na korektę, podczas której można by dołączyć z pozycją.  Ku mojemu zaskoczeniu, ostatni okres w większości spowodował  ruch o charakterze horyzontalnym, który w tym przypadku daje niejasną wskazówkę.

Obecny spadek spowodował zejście naszego Flagowego Indeksu o ok. 10 % a jego wizualna strona podobna jest do obecnego kryzysu w RP. Mamy obecnie kryzys w administracji, z którym nie utożsamia się społeczeństwo.  W przypadku Giełdy spółki najbardziej popularne i płynne wchodzące w skład głównego indeksu Wig20 straciły najwięcej podczas gdy inne walory mimo kiepskich nastrojów opierały się na wszelkiego rodzaju wsparciach technicznych, respektując zasady AT.

Wczoraj do naszego Portfela trafiły Akcje Kania. Podczas dzisiejszej sesji obserwuje GRUPE AZORT oraz AGROTON

...
Loading