Dywidenda w Play Communications #PLY

Dywidenda Play wypłaci dywidendę za 2018 rok w kwocie 1,45 zł na akcję. Stopa dywidendy przy obecnym kursie akcji wyniesie 6%. Pytanie, czy od tego momentu, tradycyjnie kurs akcji zacznie spadać, czy wręcz przeciwnie?


Znacie moje podejście do dywidend. Szczegółowo omówiłem je w tym artykule (Zobacz więcej)  Są jedynie przysłowiowymi wisienkami na torcie, a nie czynnikiem decyzyjnym o posiadaniu akcji. Jednak ostatnio zauważam, na polskim parkiecie giełdowym, zachodzące zmiany mentalne, po stronie emitentów akcji, jak i samych uczestników handlu. W tym momencie ciężko to jeszcze określić czy ów zmiana przetrwa próbę czasu i z czego wynika, ale warto mieć rękę na pulsie. Tymczasem, patykiem na wodzie i pełen nadziei liczę na zmianę i trzyma dalej :)

 

 

Chcesz zostać Inwestorem umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading