Akcje SYNTHOS – Co mnie irytuje w Platformie BOŚ!!! WAŻNE !

Kilka sesji wstecz mieliśmy przyznanie dywidendy posiadaczom Akcji SYNTHOS. Odbywa się to w taki sposób,
że kwota przyznanej dywidendy odejmowana jest od Ceny jaką osiągnęła Akcja na Koniec Sesji.
W przypadku SYNTHOS było to 5,45 a kwota dywidendy wynosiła 0,45 zł. Podczas kolejnej sesji Cena
otwarcia to 5 zł.

* Dywidenda jest przywilejem Akcjonariuszy. Firma dzieli się zyskami ze swoimi akcjonariuszami (posiadaczami akcji). Na dojrzałych rynkach, jest to coś oczekiwanego ponieważ oznacza, że firma wypracowuje zysk i szanuje swoich akcjonariuszy. W przypadku Warszawskiej Giełdy, z tą tradycją z roku na rok jest co raz lepiej, ale o ile u firm można dostrzec ten trend to wśród graczy giełdowych, wypłata dywidend, dalej kojarzy się z swego rodzaju manipulacją i naciąganiem… Dlatego też, ciężko stwierdzić, jak po wypłacie dywidendy zachowa się cena.

Między nami mówiąc, jako Inwestor uważam, że Polscy Gracze Giełdowi, nadal bardziej przyzwyczajeni są do zysków płynących ze wzrostu cen akcji, niż z dywidend i bardzo niebezpiecznie, jest stawać w afroncie do tego przyzwyczajenia. Ale wróćmy do początku. Została wypłacona dywidenda i WIZUALNIE CENA SPADŁA – co dalej z AT ?

To sytuacja z 11 maja (dzień przed odcięciem dywidendy)

Akcje SYNTHOS 1

Tak wygląda wykres Akcji SYNTHOS obecnie, sygnalizując ZAMKNIĘCIE POZYCJI !

Akcje SYNTHOS 2

Ewidentnie widać, że AT krzyczy SPRZEDAJ !

Jak ja zachowuje się w takich sytuacjach?

Pamiętajmy, że nastroje na giełdzie mają chwilowy wpływ na cenę. To Rynek reguluje cenę, to też, by w tym wszystkim się nie zagubić w takich momentach patrzę na wykres na stronie stooq.pl. Tam mają w standardzie wmontowane zmiany, związane właśnie z wypłatą dywidend czy np. splitem. Po prostu zmieniają się wartości nominalne na całej historii wykresowej (uwzględniające m.in. wypłaty dywidend). Tam staram się odnaleźć realne spojrzenie na tę chwilę.

Akcje SYNTHOS ma Stooq.pl dzień po odcięciu dywidendy
Akcje Synthos na Stoog

Dlaczego w takim razie, nie pracuje na tamtych wykresach zawsze?  Ponieważ większość na rynku widzi to w sposób przedstawiany przez Bossa.pl – a jak wiadomo, z tłumem się nie walczy !

Żebyście dobrze zrozumieli o co mi chodzi, zamieszczam jeszcze porównawczo historię Akcji KGHM. Zwróćcie uwagę, na wartości nominalne i ogólny obraz rozwoju wartości ceny.

Akcje KGHM Bossa
Akcje KGHM Bossa
Akcje KGHM Stooq
Akcje KGHM Stooq

 

Miłego Dnia  !

stopka

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading