Dr Alexander Elder – Zawód Inwestor Giełdowy

Dr ElderDr Alexander Elder jest guru inwestycyjnym z zakresu edukacji giełdowej z tytułem doktora,  jednak niech nikogo to nie odstrasza, ponieważ w inwestowaniu nie tyle liczy się tytuł przed nazwiskiem co wiedza jak w praktyce zastosować to co się wie. 

Dr  Alexander Elder znany jest głównie dzięki pozycji „Zawód Inwestor Giełdowy”. W książce tej omawia wszystkie aspekty rzemiosła jakim jest Inwestowanie na rynkach finansowych. Jak większość trenerów,  zwalcza pogląd  o szybkich zyskach na giełdzie.

Zwalcza lenistwo i gardzi niezaangażowaniem się w to, co się robi. Czytając jego książki odnosi się wrażenie, że rynek jest nielogiczny, groźny i należy obchodzić się z nim z należną mu pokorą. Namawia czytelnika do konsekwentnego zaangażowania się w to co się robi. Jednocześnie uświadamia, że i w tym niebezpiecznym środowisku zdarzają się momenty o całkiem klarownej sytuacji do zarobienia pieniędzy. I w tym miejscu zaczyna się z przygoda z praktycznym zastosowaniem Całościowego materiału dotyczącego Analizy Technicznej. Przeprowadza czytelnika przez zrozumienie i zastosowanie wskaźników technicznych, wolumenu aż po formacje cenowe. Oczywiście nie zawsze jest tak pięknie. Przestrzega przed bagatelizowaniem rynku i rutyną. Bardzo mocno opisuje zagrożenia natury emocjonalnej i psychologicznej. Pokazuje również metody jak się ich wyzbyć bądź częściowo sobie z nimi radzić. Czytając książkę odnosi się wrażenie mocnego treningu i całościowego spojrzenia na tematykę związaną z inwestowaniem.

Sam doktor, po tym jak pisze wydaje się być osobą którą cechuje cierpliwość i mocno administrowane/techniczne podejście do inwestowania. Nie stara się wyłapywać dołków i szczytów. Jest raczej zwolennikiem podążania za trendem i ewentualnego zamykania pozycji na określonych z góry Stopach . Jego podejście pozwala zainteresować się giełdą ludziom którzy prócz tej dziedziny pracują również w innych gałęziach gospodarczych.

Kontemplując jego książki i artykuły dostrzega się człowieka z ogromnym doświadczeniem nie tylko w aspektach giełdy. Wydaje się być konkretnie sprecyzowanym na temat swoich poglądów. Neguje wszelkiego rodzaju „magiczne metody” czy prognozy. Ale czy robi to faktycznie słusznie to już całkiem inny temat. Fakt jest jeden – wiele z jego techniki jest do przyswojenia i zastosowania  ale to czy i z czego zrobimy użytek zależy od samych predyspozycji a w szczególności charakteru samego adepta lektury.

...
Loading