Dead cat bounce na rynkach finansowych?

Dead cat bounce: Na internetowych forach branżowych coraz częściej możemy znaleźć wzmianki o formacji „dead cat bounce” jako interpretacji bieżącej sytuacji na Rynkach Finansowych. Teza ta tworzona jest na podstawie wykres S&P500, przynajmniej z naszej perspektywy, gdyż nasz #Wig20 nie miał szczytu, od którego mógłby spaść a szeroki #WIG swoje maksimum zaliczył już w 2018! Nie mniej, jednak gdy S&P500 spada, to resztę czeka to samo!

 

Takie tezy o możliwości pojawienia się formacji, patrząc ze strony czysto praktycznej, uważam za przedwczesne. Wypaczają one rzemiosło #AT i będą pożywką dla wszystkich tych, którzy twierdzą, że ona nie działa. Koniec. 

W #AT nie ma kreacji przyszłości, ale jest próba czytania wykresu, który się już narysował…

A wracając do rynku, ów formacji, a nawet zakusów do jej powstania nie ma i w związku z tym nie ma co mówić o jej następstwach.

 


Drugi temat to zamknięcie mojej pozycji na akcjach #CCC
Nigdy nie trać pieniędzy – tak brzmi podstawowa zasada Warrena Buffetta. Podczas wczorajszej sesji wycofałem się ze swojej pozycji na akcjach #CCC. Podczas marcowych spadków, otworzyłem transakcję spekulacyjną, ale jak potem się okazało, mój timing był zupełnie nietrafiony. Gdy podczas dzisiejszej sesji pojawiła się okazja, by wyjść z niej bez straty kapitału i dalej trzymać się Planu rozegrania bessy, moja reakcja była momentalna. A co tak naprawdę, przyczyniło się do mojej decyzji?

To, że bardzo dynamicznie rozpoczęła się sesja na akcjach #CCC i momentalnie zbliżyliśmy się do #widełek na poziomie 57 PLN. Nie chciałem pozostawiać sytuacji szczęściu, to też sprzedałem pozycję. Ot i tajemnica rozwiązana :)
Szczęście? Nie! – #TKO, forma handlu, w której emocje odgrywają główną rolę! Tu króluje zasada „Albo zysk, albo w pysk!” a ja wolę spokojny handel, z możliwością reakcji w dowolnym momencie. Ponad 400 walorów, różne instrumenty, z pewnością coś się znajdzie!

Obecnie bez pozycji na Polskim rynku. Szukam okazji na Short!

 

Chcesz zacząć inwestować? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading