AKTUALIZACJA PORTFELA – AKCJE ASBIS, POLNORD, ROVESE, URSUS

 

 

Akcje Paweł Salamucha

Ostatnimi czasy doświadczyłem pozytywnych cech zawodu  inwestora giełdowego, bo pomimo natłoku zajęć moje pieniądze pracowały za mnie :).

Cały czerwiec w ramach propagowania idei Odpowiedzialnych Finansów Osobistych wśród młodzieży z klas maturalnych, większość swojego czasu spędzałem na szkoleniach i warsztatach.

Miałem również okazję pojawić się i „po mądrzyć” na zakończeniu roku akademickiego w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Społecznej w Ostrołęce.

Zdaniem przewodnim mojego wykładu było „Że jeśli chcesz do końca życia pracować na kiepskim stanowisku i przekładać papiery, to faktycznie musisz liczyć na znajomości. Ale jeśli dodasz do tego co wiesz ODPOWIEDZIALNOŚĆ to daleko zajdziesz”

Kolejne kilka dni upłynęło na szkoleniach na patent sternika motorowodnego, przygotowaniu się do obrony mgr i zaangażowaniu w nowy projekt finansowy… Nim się spostrzegłem, minął czerwiec.

Okres Wakacyjny … Ale nie dla moich pieniędzy.

Zacznę od omówienia bieżącej sytuacji w moim  portfelu inwestycyjnym:

Akcje Polnord SL. 8,25     +45 %
Akcje Ursus  SL. 2,60        – 12 %
Akcje Rovese SL. 1,63    + 13%

Akcje ASBIS nadal w grze.

 

Tabela Akcyjna 06.2013 r.

Dwa zdania na temat bieżącej sytuacji. Spadki z jakimi mieliśmy do czynienia w zeszłych tygodniach były nadmiernie szybkie, co może stanowić podstawy by przynajmniej zastosować techniki obronne. Jak widać, w moim portfelu nastąpiła wymuszona realizacja zysku. Strata na ursusie na pierwszy rzut oka może wydawać się nadmierna, ale w artykule informującym o zakupie tych akcji, zaznaczyłem, że zakupiłem pakiet spekulacyjny, czyli taki którym testuje sytuację. Są one zdecydowanie mniejsze w związku z czym mogę wydłużyć SL. Zachowanie wynikające ze świadomości podstawowych zasad matematyki.  Proste ma być !

Szerzej na temat bierzącej sytuacji wypowiedziałem sie podczas poniedziałkowego weebinara, który możecie odsłuchać sobie na moim wideoblogu.

Miłego wieczoru życzę.

...
Loading