Akcje AZOTYTARNOW

Akcje ATT

 

Kilka tygodni temu cieszyliśmy się ogromnym, bo ponad 20 % zyskiem na akcjach Azoty Tarnów.  Chwilę później dotarła kolejna optymistyczna wiadomość dotycząca wypłacenia Dywidendy za 2012 rok, po czym nastąpiła dramatyczna przecena.

 

Jest to wzorcowy przykład dwuznaczności na giełdzie i dowód dlaczego tak ważne jest odpowiednie zarządzanie pieniędzmi i prowadzenie pozycji.

Pytanie:  Co jest lepsze na Giełdzie – Racja czy Gotówka ?

 

W wypadku Akcji Azotów strategia realizacji połowy zysku (opisana w artykule: Akcje AZOTYTARNOW – Zysk 11,5% ) i czekanie z drugą częścią na poziomie wejścia okazałaby się skuteczna. Ale nie zawsze takie scenariusze pisze nam rynek.

Akcje URSUS

Akcje Ursus

 

 

 

 

 

 

Treści zawarte w tym komentarzu są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading