Analiza Techniczna: Antycypacja rynku, czyli szukanie swojej przewagi…

Analiza Techniczna: Biorąc pod uwagę osobisty charakter tej strony, pozwalam sobie na niej, dzielić się również własnymi wątpliwościami. Ma ona być bodźcem do rozwijania nie tylko walorów technicznych metod, którymi się posługuje, ale również aspektów psychologicznych, które mają ogromny wpływ na efekty.

„Rynek w przeciwieństwie do opinii, nigdy nie jest w błędzie”.

O analizie technicznej przyjęło się mówić, że jest ona bardziej sztuką niż nauką. Odpowiednio wcześnie odgadnięcie zamiarów rynku, ma dać nam przewagę nad innymi uczestnikami. Niestety wiąże się to z podejmowaniem ryzyka i w ten sposób krąg się zamyka. Dlatego odpowiednie money management i psychologia inwestowania są tak ważne.

Poniżej możesz zaobserwować obecną sytuację na wykresie indeksu Wig20. Istnieje duża szansa na wyrysowanie się jednej z dwóch możliwości.

Natomiast poniżej zamieściłem techniczną interpretację i możliwość rozwinięcia się sytuacji wg. jednej z metod Analizy Technicznej

Który z powyższych scenariuszy obstawiasz?
I w jednym i drugim przypadku należy zaczekać na potwierdzenia.
Osobiście nie zdziwiłbym się, gdyby rynek okres maja zadecydował po przebywać w trendzie horyzontalnym. Wpisywałoby to się w szerszy kontekst i dawał wskazówkę, w długoterminowej perspektywie.

I na koniec przysłowiowy, kij w mrowisko.
#LWB – Akcje Bogdanka

Widzisz tu aktualny moment na akcjach Bogdanka. Jest to inwestycja, o której informowałem w ubiegłym tygodniu (link do artykułu). Co ciekawe, jak by się uparł, to obecnie również na niej można dostrzec symptomy poprzedzające spadek (jak te powyżej).

Podsumowyjąc-jak w każdym zawodzie, tak również w inwestowaniu doświadczenie pracy z AT jest ważnym elementem.

 

 

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading