Szybka Analiza Portfela – Akcje PFLEIDER, AMICA, SYNTHOS, ASBIS.

Pozałatwiałem na ten moment już wszystkie sprawy związane z Fundacją i propagowaniem naszych idei na zewnątrz, to też mogę wrócić do wykresów cen Akcji. W tym miejscu mamy końcówkę miesiąca i wielkimi krokami zbliża się  nam kolejne podsumowanie Video, ale nim to nastąpi chciałem opisać kilka sytuacji z mojego Portfela Akcji.

Akcje #PFLEIDER – „Pieniądze robi się siedząc, a nie handlując” – Jesse Livermore 

Na pierwszy rzut, Akcje #PFLEIDER. Na dzień dzisiejszy (kurs 44,50 ) zysk 53% i widzę u siebie pewną powściągliwość w stosunku do tego waloru.  Już tłumaczę dlaczego…

Akcje PFLEIDER 1

Na wykresie widzimy mocno ukształtowany trend wzrostowy. Spoglądając w przeszłość, jest jeszcze przestrzeń do wzrostów, które na przestrzeni ostatnich tygodni ewidentnie wyhamowały. Nasuwa się pytanie Czy Sprzedać ?

Intuicja na giełdzie jest marnym doradcą, to też spójrzmy na wykres, okiem technika. To co do tej pory mnie powstrzymywało, to zasady wynikające z Price Action (8 Lekcja) oraz spokój wynikający z Siatki Fibonacciego.

Akcje PFLEIDER 2

 

Akcje #SYNTHOS –  „Ten kto chce złapać rybę, musi ryzykować utratę przynęty” – Ben Franklin 

W przypadku tej inwestycji, ewidentnie mieliśmy do czynienia z wybiciem po którym, statystycznie, powinien nastąpić powrót. Biorąc pod uwagę, że „Analiza Techniczna” wymusza tworzenie scenariuszy na kilka możliwości a następnie ich przestrzeganie, nie pozostaje mi nic innego jak cierpliwie czekać.

Akcje SYNTHOS

 

Akcje ASBIS – „Mówi się, że Analiza Techniczna to nadal bardziej sztuka niż nauka…” Price Action w Praktyce 

 

Akcje ASBIS

W przypadku Akcji ASBIS, komentarz wydaje się być zbyteczny, po prostu po „szpulce do celu”

Akcje AMICA

Najświeższy walor w naszym portfelu. Dopiero co, zaczyna swój rozbieg. Na ten moment Zysk przekroczył 5%

Akcje AMICa

Prosta technicznie transakcja, spędza sen z powiek wielu graczom giełdowym, bo niby za drogo. Nic bardziej mylnego! Niedocenianie konsekwencji rynku do jeden z wielu grzechów niedoświadczonych graczy giełdowych.

Akcje - Cytat Pawła

Chcesz zostać Inwestorem, obejrzyj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading