Analiza Akcji ENERGA, PLAYWAY, PLAY

Analiza akcji-Dawno nic nie publikowałem w kontekście moich zmagań na rynku. Niestety, po przejrzeniu większości walorów notowanych na naszym rynku [GPW] nie wiele z nich zwraca na siebie uwagę.

O ile w kontekście naszego rynku nie jest to żadna nowość, to bardziej zastanawia mnie obecna sytuacja na walorach notowanych w U.S.

Kiedy człowiek przybliży się do tamtego rynku, zaczyna rozumieć ja długa jeszcze droga przed naszą giełdą. Niestety, w tym wypadku nie jest to wiadomość pozytywna, bo zmiana, jakiej musimy się poddać, tkwi w mentalności nie tylko graczy giełdowych, ale również ludzi znajdujących się po drugiej stronie, czyli zarządów spółek oraz samej giełdy.

I szczerze mówiąc, nie wiem, czy zmiana ta będzie dokonywać się w skali lat, czy dekad. To, co widać na pewno, to brak gwarancji, że wraz z potencjalnym ryzykiem istnieje odpowiednia premia w postaci zysku (…)

Dziś kilka spółek, które zwróciły moją uwagę. (Reszta dostępna jest na liście opublikowanej na grypie EKG na facebook)

1/ Akcje ENERGA  #ENG-RGR

Na wykresie widzimy oznaczoną formację odwróconej głowy z ramionami [oRGR]. Jednocześnie widzimy dwa poziomy zakupowe. Wg techniki, są one prawidłowo oznaczone (źródło) i w zasadzie jedynie od inwestora zależy, na który poziom zagrania się zdecyduje.

2/ 

Akcje PlayWay #PLW-formacja trójkąta

Jest to jedna z najskuteczniejszych formacji technicznych (źródło). Osobiście na rynku akcyjnym nie często o te formacje opieram moje inwestycje, ale nie wykluczone, że na dniach się na akcje tej spółki skuszę. Prawdopodobieństwo i potencjalny poziom zysku w kontekście podejmowanego ryzyka bardzo zachęca.

3/ Akcje 

PLAY #PLY-RGR

Zaraz po debiucie kurs znacząco spadł, co można śmiało interpretować raczej jako smutną statystykę naszego rynku. Jednak idąc za stwierdzeniem Friedmana, że giełda i gospodarka to dwie różne sprawy, nie musi to być powód fundamentalny. Na akcjach PLAY-a również wyrysowuje się formacja odwróconej głowy z ramionami [oRGR] z bardzo bliską realizacją formacji. Puentując akcje warte uwagi.

Ale żeby to nie uśpiło waszej czujności!

Przeglądając spółki notowane na m.in. S&P500 można zauważyć bardzo dużo formacji zapowiadających spadki. Tak, możemy obserwować już od jakiegoś czasu osłabienie nastrojów, ale jeśli sygnały się potwierdzą, to czeka nas konkretna przecena a czy do niej dojdzie, to czas pokaże.

 

 

Masz pytania, chcesz zacząć inwestować i zarabiać na rynkach finansowych, umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem Salamucha: KLIKNIJ TU!

...
Loading