Akcje ALIOR #ALR – kontrakty na akcje!
#Farcik, bo jak inaczej można nazwać sytuację, w której udaje się wyrwać najlepszą cenę podczas sesji poprzez złożenie zlecenia oczekującego?

Akcje Alior zysk 32% – Nim o tym, wpierw zacznijmy od początku!
23 października w oparciu o zanegowaną formację  otworzyłem pozycję do dołu, Sprzedając kontrakty na Akcje ALIOR [wpis do artykułu opisującego sytuację]. Instrument niestety nie może poszczycić się dużym obrotem, to też były to zaledwie 2 sztuki.

 

 

Następnie rynek zachował się zgodnie z przewidywaniami i cena akcji bazowych momentalnie spadła do 57 PLN. Niskie obroty na kontrakcie spowodowały opóźnioną reakcję, z której postanowiłem skorzystać i dołożyć kolejne 4 sztuki po cenie 57,6.

 

 

 

Liczyłem na mocne spadki, a te dwie szpulki interpretowałem jako ich zapowiedź.


Niestety rynek postanowił inaczej i podczas piątkowej sesji wyciągnął kurs za uszy pod opór [wynikający z maksa niebieskiego marubozu]. Tam też postanowiłem się pogodzić ze stratą, gdyby relatywny szczyt został wybity, a cena pozostałaby ponad oporem. Tak się nie stało i przyszedł weekend.

Wczorajsza sesja ochłodziła bycze zapędy, a dzisiejsza dołożyła kolejne kilka punkcików.

Ale skąd wiedziałem o cenie?

Dzisiejszy dzień musiałem spędzić w delegacji więc nie miałem czasu na siedzenie przed monitorem i obserwację sesji. To też biorąc pod uwagę charakter instrumentu i słabą płynność, postanowiłem za spekulować i wystawić się z zamknięciem pozycji po cenie 55,8 PLN.  Ja wiem, że są aplikacje i można decydować z każdego miejsca, ale jak to się mówi, są sprawy ważne i ważniejsze. Dzisiaj inaczej miałem poukładane priorytety!
OK-skąd cena?
Wyszedłem na nią w oparciu o formację AB=CD, klasyczną równość fal.
Identycznie w ubiegłym tygodniu, rozegrali akcje CDPROJEKT i spekulowałem, że i tu mogą próbować.
Tym razem miałem rację!

Podsumowując!

Oczywiście nie zakładam, że cena wróci do trendu i zacznie wzrastać. Równość fal to nie sygnał zakupowy!
Pamiętajcie zasadę ze Szkolenie Giełdowego, o charakterze instrumentów terminowych. Tu gramy na TP [take profit] Ostatecznie udało się wygenerować zysk 32% na kapitale!

Sytuację omawiam również w moim najświeższym video – Akcje, kontrakty-czyli co gramy w Listopadzie 2018 r.
Jeżeli jeszcze nie oglądałeś, to zapraszam!

 

 

 

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading