AKCJE: Kubeł zimnej wody na głowę!

Akcje/ kontrakty/ forex – W dzisiejszej audycji będzie bardziej życiowo, ponieważ podczas konsultacji inwestycyjnej miałem okazję rozmawiać z osobą, na której barkach leżała odpowiedzialność opieki nad swoją chorą matką. Z tą odpowiedzialnością związana była sytuacja finansowa, to też temat może wydawać się ciekawy, a jednocześnie dotyczyć dużej ilości osób.  Jest to przykład osoby, która zamierza inwestować, by zyskać dodatkowe środki na życie. Niestety sytuacja formalno-prawna powoduje, że nie może on iść do pracy. Sytuacja wydaje się patowa, ale czy kroki, jakie zamierza podjąć, są dobrymi.

Nie chcę podcinać wam skrzydeł, mówiąc, że lepiej jest nic nie robić, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy!

„Mam 1500 PLN. Z tej kwoty muszę żyć i chciałbym jeszcze inwestować.  

Szereg reklam spowodował wiarę, że jest to możliwe. Ogromny dostęp do różnych instrumentów finansowych oraz łatwość, w jaki on jest pokazywany, stanowi już krok od podjęcia decyzji.

Odpowiedź-Nie rób tego!

Zaproponowałem możliwość wykorzystania szarej strefy. Sorry, ale skoro prawo wiąże nam ręce, i nawet w godzinach nocnych nie mogę iść na cieciówie popracować, bo w ten sposób stracę możliwość otrzymywania renty, to coś jest nie tak z tym prawem a nie zemną.

Zarabianie na rynkach finansowych?

By specjalnie nie wydłużać: bez odpowiedniej wiedzy, czasu i pieniędzy jest to niemożliwe. I nie dajcie sobie wkręcić, że mamy dźwignię finansową, która umożliwia wejście już z 500PLN na giełdę. Bo co jest faktem to to, że możesz tam wejść, ale czy zarobić?
Im większy płomień, tym większy cień! Z obietnicą dużego sukcesu, również wiąże się proporcjonalne ryzyko.

Po co mi czas?

A to dlatego, że jak już znajdziesz instrument inwestycyjny dla siebie, to niestety nie zawsze jest odpowiedni moment, by właśnie na nim zarobić. Pytanie, czy masz czas czekać, skoro nieubłaganie rachunki życia musisz spłacać.

Umiejętności?

Dobrze jest wiedzieć, co się robi. Rynek daje tę możliwość, że można na nim zarobić w sposób czysto przypadkowy, ale zapytaj kogoś ze znajomych, komu to się udało?

Pieniądze? 

No niestety, gdy masz 500 złotych, i zarobisz na nich 100% to ów wynik, nie zmieni twojej sytuacji finansowej.

To tak w wielkim skrócie, ale żeby nie było tak smutno. Podałem rozwiązanie.
Po szczegóły zapraszam do odsłuchania audycji!

 


 

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading