Gdybym na tę transakcję patrzył jedynie ze strony procentowej, to bezwątpienia jest to druga najbardziej stratna pozycja w moim życiu.  Pierwszą były akcje POLAQUA  ale to już inna historia, która wydarzyła się gdy rozpoczynałem moją przygodę na rynku.

AKCJE-„Prawidłowe zarządzanie pieniędzmi, gwarantuje zachowanie majątku na giełdzie”

Akcje XTB

Zarządzanie pozycją, pieniędzmi (money management) takie dni jak dzisiejszy, potwierdzają że jest to jeden z najważniejszych działów analizy technicznej, ponieważ pozwala przygotować i zabezpieczyć się przed nieprzewidzianym.
Mówiąc w prost, chroni on nasz portfel przed naszą naiwnością i nie pozwala wkładać zbyt dużych kwot.  Niestety na tym etapie uwidocznił się kolejny problem, który spotęgował zamieszanie, czyli strasznie niski obrót na tych akcjach.  Pamiętajcie zasadę, pięćdziesięciokrotności i powtarzalnego obrotu. To warunek przed jakąkolwiek poważną inwestycją. Podczas swoich szkoleń, powtarzam by nie pchać się w inwestycje na których nie ma obrotu, ponieważ mści się to okrutnie, co mogliśmy zobaczyć podczas dzisiejszych notowań na akcjach XTB.

Co dalej?

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to uciekaj i w mojej ocenie, nie staraj się przeczekać z nadzieją, że wróci cena do twoich poziomów.

 

 

 

stopka

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

 

 

...
Loading