Na warsztat bierzemy akcje Tauron Polska Energia SA #TPE z zapytaniem ile jeszcze?!
„trend is your friend


Akcje TAURONPE: To, co rzuca się na pierwszy plan, to ewidentny trend spadkowy i jeżeli nie masz czasu dalej czytać, to w szybkim skrócie, rozważ transakcję na zasadzie spadającego noża. 

Nie polecam, ale jak ktoś jest amatorem mocnych wrażeń, to ile bym tu nie napisał to i tak, decyzja już jest podjęta. To o czym profesjonalista wie i zawsze w takiej sytuacji czyni, to z góry określa poziom i termin, w którym przyzna się, że to nie jest to i wycofa się z inwestycji, by nie pogłębiać straty.

Kiedyś o tym stylu gry nagrałem audycję, której możesz posłuchać: klikając tu!

„Każda transakcja na giełdzie reprezentuje Kupującego i Sprzedającego. Jeden uważa, że cena wzrośnie i dlatego kupuje, a drugi uważa, że cena spadnie i dlatego sprzedaje. Co ciekawe, każdy z nich uważa, że jest cwany”

Kiedy rozważamy zakup akcji, zawsze wydaje nam się, że to jest ten optymalny poziom. Że już taniej być nie może i jest to super okazja, której prawdopodobnie nikt poza nami nie dostrzega. 

Niestety ci, którzy pakowali się w ten walor po 4 złote, mieli identyczne nadzieje.

 

źródło:Zyskowna strona giełdy, Inwestycje w Akcje, GPW/ facebook.com

10 maja 2018r – dyskusja na forum. Zgadnij o jakim kierunku myślano?

 

 

 

Obecnie, po 20% spadku, to już chyba taniej nie będzie?!

Co może przemawiać za wzrostowym scenariuszem?
Teoria „okrągłych” poziomów i magiczne 2 złote. I chyba tylko tyle. Szpulka i wolumen to za mało.

 

 

 

 

„Kiedy zmienia się trend, nie dzwonią w kościele dzwony”-stare powiedzenie na Wall Street

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading