EKG:IAkcje SERINUS

Dzisiejsza sytuacja na tych akcjach pokazała mi jak bardzo ważnym narzędziem jest Dziennik Inwestora. 

Otóż podczas dzisiejszego poranka, w wyniku wydarzeń dziejących się na akcjach SERINUS, byłem zdecydowany pożegnać się z tą pozycją z mojego Portfela. Niestety, dodatkowe zajęcia podczas dnia, zmusiły mnie, by na dłuższą chwilę wybyć z biura co uniemożliwiło mi zamknięcie pozycji.
Jakież było moje zaskoczenie, gdy z pozycji która, podczas poranka notowana była na giełdzie na poziomie -1,6% już po południu wzrosła do + 4% .

Akcje Serinus
Normalnie w takiej sytuacji, gdybym tego nie zapisał i nie zaznaczył, że byłem zdecydowany sprzedać, to po kilku sesjach, zapamiętałbym ten moment jako efekt mojego wybitnego Money Management, ale prawdą jest, że poziom do którego, zawędrowała cena podczas dzisiejszej sesji, wskazywał na jednoznaczne zamknięcie pozycji i tylko „zbieg okoliczności” spowodowało fakt dalszego posiadania tych walorów.

Tak czy inaczej, nadal trzymamy rękę na pulsie, a raczej na Stop Loss…       

Zasada jest prosta.

„Nie należy zostawiać szczęściu tego, co można osiągnąć kalkulacją”

Jednocześnie podczas wczorajszej sesji  z mojego portfela wypadły akcje ENEA.  Strata -6%

Tym czasem, jutro publikuje kolejne nagranie z serii Polski”Wall Street” – tym razem odniosę się do kwestii Intuicji na Giełdzie.
Adres kanału: KLIKNIJ TU 

 

Jeśli chcesz nauczyć się zarabiać inwestując pieniądze na rynku umów się ze mną na bezpłatną konsultację. W takiej sytuacji również przejdź przez Test Inwestora, gdyż tam odpowiadam na większość powtarzających się pytań a po nim zadasz mi swoje :) 

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

 

...
Loading