Podczas wczorajszej sesji, akcje spółki KGHM dotknęły „psychologicznego” poziomu 100 zł.
Jest to okazja do tego, by odnieś się do innego aksjomatu rynkowego, tzw. Okrągłych Poziomów.
Zasada ta mówi, że rynek często reaguje na takie poziomy, i jest to dobre miejsce na podjęcie działań inwestycyjnych. Bazując na moim doświadczeniu, jednoznacznie stwierdzam, iż na rynku Akcyjnym nie należy tymi poziomami zawracać sobie głowy, gdyż ich skuteczność jest znikoma.

Akcje KGHM

 

 

 

 

 

 

 

I jeszcze jeden temat, taki który najczęściej powtarza się w pytaniach o Was.

Pytanie, ile można realnie zarobić na Giełdzie Akcji? Zadanie tego pytania, same w sobie jest sukcesem, bo prowadzi do postawienia sobie celu a to niestety graniczy z cudem wśród niedoświadczonych inwestorów, ale śpieszę z odpowiedzią.
W moim wpisie z poprzedniego miesiąca informowałem Was o zajęciu pozycji na akcjach KGHM i Akcjach CCC, następnie Akcjach mBanku, oraz w poprzednim tygodniu akcjach Getinu i GTC. Po miesiącu czasu   Na pierwszej spółce mam zarobione 18,5% na akcjach CCC odnotowałem niewielką stratę – 3%, Akcje mBanku zysk + 3%, natomiast Akcje Getin i GTC wypracowały zyski w granicach 8% każda.

I co dalej ?

Zróbmy do tego prostą kalkulację:
Akcje- Tabelka

 

 

 

 

 

 

 

 

Mówi się, że to nie Dziesięcioro Przykazań Bożych, zrównało ludzi ze sobą, tylko zrobił to Colt, wymyślając Rewolwer.  Elementem, wspólnym dla wszystkich inwestorów jest PROCENT i sztuką jest, tak inwestować by działał on na naszą korzyść.

Akcje CCC – dowód na to, że jedyne co jesteśmy w stanie przewidzieć na rynku w momencie zajmowania pozycji to potencjalny poziom straty. W tym tkwi tajemnica, by emocje mieć pod kontrolą.

I jeszcze jeden bardzo ważny FAKT – Pieniądze zarobione na Giełdzie Akcji nie powinniśmy traktować jak klasycznej wypłaty, którą z wyprzedzeniem jesteśmy w stanie określić. Giełda charakteryzuje się brakiem poczucia czasu i finansową nieprzewidywalnością. Więc raz da nam zarobić 10% w miesiąc a innym razem w na ten sam zysk będziemy musieli czekać 6 miesięcy…

 

 

Jeżeli Ty też chcesz zarabiać inwestując w Akcje zapraszam do zapoznania się z moim szkoleniem: Kompletna Metoda Inwestowania Na Giełdzie : WIDEO

Zapraszam Cię również do obejrzenia Wideo w którym opowiadam o mojej ścieżce kariery i drodze którą przeszedłem by stać się inwestorem: WIDEO

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading