Potwierdza się scenariusz, na który zwracałem uwagę w moim WIDEO – Podsumowanie Miesiąca Sierpnia na rynku Akcyjnym (od 13 minuty)  dotyczącym możliwości rozwoju, sytuacji w perspektywie zbliżających się tygodni. Na ten moment, znacząco zwiększa się szansa weryfikacji ostatniego minimum, a to co działo się na wykresie w pierwszych tygodniach września, i w mediach określano REAKCJĄ na pozytywne informacje z USA, wypaliło się…

A co na to inwestorzy, głównie Intuicyjni ??? :)

Po części powyższy film odzwierciedla reakcję większości inwestorów na obecny miesiąc na rynku Akcji Giełdy Papierów Wartościowych. Ale tak, jak powtarzam podczas każdego szkolenia jedną z zasad  mojego DEKALOGU INWESTYCYJNEGO – Zasada 4 – „Na giełdzie Bogaty od Biednego rożni się tym, że ten pierwszy ma Czas”.

Akcje - Wig20

Spoglądając na Wykresie Rynku, ewidentnie widać, że mamy do czynienia z Trendem Horyzontalnym.  Jest on niezwykle trudnym okresem dla inwestora i w zasadzie Większość  traci na nim dużą część swoich pieniędzy. Paradoksalnie,okres ten dla samego Rynku jest czasem odpoczynku a dla inwestorów, powinien być momentem do poznania samego siebie i zweryfikowania swoich zasad w praktyce.

Po za oczywistymi środkami bezpieczeństwa, okres ten wykorzystujemy do szlifowania charakteru i zasad inwestycyjnych. Inwestorze jeśli masz problem z podejmowaniem decyzji, lub zamykaniem pozycji to właśnie na takim rynku, najłatwiej jest go rozwiązać. Brak przewidywalności i związana z nią minimalizacja kapitałowa, powoduje zwiększenie częstotliwości reakcji przy relatywnie niskich kosztach transakcyjnych.

Może pojawić się pytanie,  Skoro to tak trudny okres, to po co w nim uczestniczyć ?

Bo spokojne Morze, dobrego marynarza nie wychowa, a po drugie, inną cechą trendu horyzontalnego jest Fakt, że tak naprawdę nie wiemy kiedy on się zakończy… Szczególnie Spadki ale i czasem trend horyzontalny powoduje zwiększenie Wartości Nabywczej naszych pieniędzy, szkoda z tego nie skorzystać (…)

Inwestowanie na Akcjach to nie zawód, To UMIEJĘTNOŚĆ!

 

Jeżeli Ty też chcesz zarabiać inwestując w Akcje zapraszam do zapoznania się z moim szkoleniem: Kompletna Metoda Inwestowania Na Giełdzie : WIDEO

Zapraszam Cię również do obejrzenia Wideo w którym opowiadam o mojej ścieżce kariery i drodze którą przeszedłem by stać się inwestorem: WIDEO

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading