Akcje GRUPAAZOTY, Akcje EUROCASH,  Akcje HUTMEN i Akcje AGROTON

Na półmetku Wakacji szybciutkie podsumowanie Portfela Akcyjnego. Niestety Wysokie temperatury za oknem nie służą wzrostom na rynku Akcji. To co obecnie na nim panuje to Niezdecydowanie i Niepewność.  Na horyzoncie pojawiła się groźba efektów sankcji nałożonych na Rosję i ich dwukierunkowość. Na ten moment warto pamiętać, że wszystko ma swoje konsekwencje których się spodziewamy,  uwidaczniające się  w momencie wprowadzania zmiany oraz te nieprzewidziane które wychodzą po jakimś czasie.

Czy w takim razie mamy obawiać się tego co może nadejść w przyszłości ???

Odpowiedź jest bardzo prosta. To co zgotuje nam przyszłość tego nikt nie wie. Będąc inwestorem, mamy instrumenty które z wyprzedzeniem powinny ujawnić nam zamiary Rynku. Wykres wszystko Ci powie. To jemu należy zadać pytanie… Każdej spółce indywidualnie :)

Wyjątkowo postanowiłem narzucić na moje spółki rzadziej wykorzystywane przeze mnie metody analityczne.

 

Akcje GRUPAAZOTY / T

Akcje GRUPA AZOTY T

 

 

 

 

 

 

Pełna sekwencja wg. Teorii Fal Elliotta

 

Na kolejnym wykresie zamieściłem  bieżącą sytuację, i tu również Fibonki pięknie się spisują.

Akcje GRUPA AZOTY T

 

 

 

 

 

Cierpliwości moi drodzy :)

Akcje EUROCASH / M

Akcje EUROCASH

 

 

 

 

 

 

Akcje Eurocash na granicy SL. Generalnie trend panujący na spółce wydaje się nie zagrożony ale nic nie stoi na przeszkodzie by sytuacja ta się odmieniła. Zachowujemy spokój ale również w znaczącym stopniu obserwujemy rozwój sytuacji.

Akcje HUTMEN

Akcje HUTMEN

 

 

 

 

 

Na przeszkodzie wzrostów stoi luka w przedziale cenowym 4,88 zł. – 4,74 zł. Na giełdzie nie ma marmurowych wsparć ani oporów. Decyzja została podjęta, a ryzyko skalkulowane. Resztę należy zostawić Rynkowi.

Akcje AGROTON

Na ten moment nadal w portfelu, jednak rozprężenie wakacyjne spowodowało przegapienie momentu wyjścia.  Szybki spadek nie rokuje dobrze, ale panika również nie jest wskazana.  Każdy ruch niesie z sobą korektę. Również te spadkowe. Przyszłe odbicie wykorzystam do zamknięcia pozycji.

 

Tabelka Akcyjna

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading