Mamy 20 Grudnia, więc święta już za pasem, to też dziś podzielę się szybkim podsumowaniem tego co wydarzyło
się na polskiej giełdzie akcji.

Zdecydowanie widać, że był to jeden z najlepszych miesięcy w 2016 roku, w kontekście inwestowania w polskie akcje. Niemalże cały rynek odczul pozytywny wpływ tzw. Rajdu św Mikołaja. Dla niewtajemniczonych, jest to okres liczony od początku grudnia do świąt, w którym inwestorzy z takich czy innych powodów spodziewają się wzrostu cen akcji i w tym roku się doczekali.

okres-rajdu

Był to na tyle odczuwalny rajd, że cały rynek wzrósł o ok. 6% w skali miesiąca, jednak recepta o której informowałem
w moim poprzednim Video okazała się bardziej skuteczna i warto było odpowiednio dobrać spółki a następnie, dopiero wtedy skorzystać z tego specjalnego statystycznie okresu dla akcji. (Przykładowo Akcje AGORA, o których informowałem również w tym samym materiale ich cena wzrosła o 11 %)

Jak wiecie, makler nie płaci nam za to co już się wydarzyło, tylko za to co dopiero będzie. Sama analiza jest zajęciem niezwykle romantycznym, ale niestety bez naszego działania nie przełoży się na zysk, to też warto się zastanowić nad tym co dalej ?

Czy mamy już do czynienia z hossą ?

akcje-wig
Gdybym miał się opierać tylko i wyłącznie na indeksie WIG (Warszawski Indeks Giełdowy)  to może i bym w to uwierzył, ale niestety taka już uroda polskiej giełdy, że jeżeli coś ma się na niej poważnego zadziać to musi się to z wizualizować na wykresie WIG20 (czyli 20 największych spółek na warszawskiej giełdzie) jak widać na wykresie poniżej, barierą przed ogólną falą wzrostów jest poziom 2000 pkt.

akcje-w20
Jak go pokona rynek, wtedy możemy wrócić do tematu hossy. Niestety w tej kwestii wykres jest bezwzględny i nie pozostawia żadnych złudzeń.  Oczywiście, ja mam świadomość, że każda hossa zaczyna się z jakiegoś dołka, ale na ten moment jest zdecydowanie za wcześnie by przesądzać o tym co nas, czeka w przyszłości. Uzbrójcie się w cierpliwość, bo od tego poziomu dzieli nas na dzień dzisiejszy ok. 50 pkt. a informacja z nim związana, będzie dotyczyła kolejnych 500 :)

Strategia na najbliższe tygodnia, ta sama co od kilku miesięcy –  Wzrosty Wybiórcze. Nie wszystko i byle gdzie, ale zdecydowana selekcja. Pamiętajcie – W mętnej wodzie ryby biorą.
A przed nami tzw. Efekt Stycznia !

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, obejrzyj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading