Głowa z Ramionami na Akcjach PFLEIDER

cytat 1Jednym z oczywistych, jak mogłoby się wydawać, problemów graczy giełdowych jest przedwczesna interpretacja i związany z nią pośpiech. Dlaczego się czepiam, skoro analiza techniczna opiera się właśnie na odnajdywaniu pewnych wzorowanych przeszłością, schematów dziejących się w danym momencie na wykresie ceny. Prosta definicja powtarzalności.
Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że odkryłem ten fakt dopiero w momencie gdy część swojego kapitału przeniosłem na rynek akcji. Spokojniejsze inwestycje i trochę więcej czasu na podejmowanie decyzji, dobrze robi spekulantom giełdowym. Patrząc z perspektywy czasu, ten pozorny krok w tył, był tak bardzo mi potrzebny, że gdyby nie on, to prawdopodobnie dziś już na rynku by mnie nie było.
Rynek kontraktów terminowych często jest zbyt dynamiczny, co w naturalny sposób musi doprowadzać do strat, natomiast rynek akcji, za wolny i mało płynny co prowadzi do „nudy”. Często młodzi doświadczeniem gracze giełdowi, właśnie z tych powodów w końcu wybierają ten z dźwignią. A potem, zwykle za mało mają czasu na wyciągnięcie wniosków, płynących z popełnionych błędów.

Akcje PFLEIDER
Wróćmy do sytuacji na Akcjach PFLEIDER. Patrząc na siebie z przed kilku lat pewnie wieszczył bym spadki akcentując wypatrzoną formację… Z tym że, formacja będzie formacją w momencie gdy cena wybije zaznaczony na wykresie czerwonym X poziom.

Akcje MARVIPOL

Od dwóch miesięcy, cena konsoliduje się w granicach ceny 13,80 zł. Patrząc szerzej nie jest to przypadkowy moment cenowy.
Akcje MARVIPOL

Jako gracze giełdowi musimy wiedzieć, że zdecydowana większość z nas jest wzrokowcami, co oznacza, iż respektujemy ekstrema z przeszłości. Patrząc w prawą stronę wykresu widzimy, że ów poziom był już odgrywany w przeszłości, to też może to tłumaczyć obecną sytuację. 
Kolejna rzecz, to te dwie świeczki z minionych miesięcy. Tzw. szpulki, sugerujące niezdecydowanie Rynku.
Czego możemy się spodziewać?
Jeżeli cena szykuje się do korekty, to pierwszym poziomem wsparcia będzie granica kilku groszy poniżej 11 złotych. Natomiast jeżeli wybije się górą, to wracamy do wzrostów. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że nie ma na giełdzie marmurowych oporów.

 

stopka

 

Chcesz zostać Inwestorem, obejrzyj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading