Witam po chwilowej nieobecności wywołanej sezonem urlopowym. Już wróciłem bogatszy o nowe doświadczenia i związane z nimi przemyślenia.

Akcje PL: Dzisiejszy wpis będzie dotyczył tego co wydarzyło się i nadal się dzieje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podczas minionego tygodnia do dnia wczorajszego włącznie z portfela akcji na wcześniej poustawianych limitach stop powypadały następujące akcje:

1/Akcje PFLEIDER
Nastąpiło wybicie z kilkumiesięcznej konsolidacji.  Jedną z podstawowych zasad posługiwania się zleceniami Stop Loss jest ustawianie ich w takich miejscach, gdzie szanse na kontynuacje wzrostów znacząco się zmniejszają. Zgodnie z metodyką Analizy Technicznej, takimi możemy nazwać wybicia dołem. Wykres powyżej, wydaje się zaprzeczać tej zasadzie, ale pamiętajmy, że nie należy czynić z wyjątku reguły. Zysk 41% i na ten moment pożegnanie się z walorem.

2/Akcje KGHM
Powyższa sytuacja również zasługuje na kilka zdań podsumowania. Na wykresie zaznaczyłem formację Wyspy Odwrotu, ale zaraz po je wyrysowaniu i potwierdzeniu przez świecę czerwoną, powstała kolejna zamykająca lukę. Uznałem to za dobrą wróżbę i postanowiłem tę informacje zachować dla siebie. Niestety rynek zrobił swoje. Ponownie muszę zadowolić się 3% zyskiem na obtarcie łez. 

3/Akcje ABCDATA
Czy stwierdzenie, że czuje się oszukany jest wystarczające? Pamiętajmy, elementem tej profesji jest podejmowanie ryzyka i godzenia się na straty. Po prostu musimy to zaakceptować.

4/Akcje BOS
Podobnie jak w przypadku akcji ABCDATA, tu również ruch nie zdążył się rozwinąć. W obu przypadkach Stop Loss postawiony na 5%.

Natomiast Akcje ENEA, ASBIS, ALIOR, CIECH i GRUPAAZOTY nadal w portfelu.

Chcąc podsumować powyższą sytuację, przyznam się, że mnie również irytuje to co dzieje się z akcjami na naszym rodzimym parkiecie i chciałbym by sytuacja się w końcu uregulowała. Pocieszam się, jedynie tym, że spokojne morze nie wychowa dobrego żeglarza. I tak, obecny okres na rynku traktuje jako przyczynę do szlifowania umiejętności radzenia sobie z podejmowaniem decyzji. Z drugiej strony, to wymarzony moment dla osób stawiających swoje pierwsze kroki na rynku, ponieważ to właśnie w takich momentach poznajemy siebie.

 

 

 

 

stopka

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą oceną Autora.

...
Loading