AkcjePL: Podsumowanie miesiąca na rynku akcji

AkcjePL: Za nami kolejny trudny miesiąc na rynku akcyjnym. Co prawda mówi sie, że tak jak dobrego marynarza nie wychowa spokojne morze, tak również na giełdzie, najwięcej dowiadujemy się o sobie podczas takich momentów.

Po raz pierwszy od przeszło pięciu lat, nie posiadam niczego we włanym portfelu akcji. Swoją drogą ciekawe doświadczenie dające pewną perspektywę i przede wszystkim spkojny sen. Święta, sankcje, a ty w stu procentach możesz się oddać codzienności nie związanej z rynkami finansowymi…

Dobra, do rzeczy!

Oczywiście ta sytuacja nie wynika z potrzeby ducha, ale została wymuszona obecną sytuacją na akcjach notowanych na GPW. Niestety nie możemy obstawiać spadków, to też lepiej, w mojej ocenie, pozostać na kapitale. Nadal uważam, że wszystko co w obecnej chwili dzieje się na wykresie, powinniśmy rozpatrywać jako korektę.

obecna sytuacja na wykresie Wig20 skala tygodniowa
Obecna sytuacja na wykresie Wig20 skala tygodniowa

To co powoduje, że postanowiłem siedzieć bez pozycji to brak wiedzy, co do poziomu jej zakończenia. Wychodząc z założenia, że rynek sygnalizuje swe zamiary, poczekam na sygnał K, który wpisze się we wzór mojego postępowania podczas zajmowania pozycji.

Poniżej zamieściłem wideo, w którym szerzej omawiam obecną sytuację na akcjach.
Zapraszam!


 

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading