AKCJE PL: W minionym tygodniu na Grupie EKG na facebook informowałem o mojej inwestycji na akcjach KRUK oraz rozpatrywanej możliwości inwestycyjnej na akcjach ENERGA.  Obecnie, na obu tych walorach jest kilka lekcji do odebrania…

Akcje KRUK

Na akcjach Kruk, obecnie mierzymy się z negacją sygnału zakupowego w postaci wybicia z trójkąta. Oczywiście, póki sesja trwa, możemy doświadczyć wyciągania ceny ale w tym momencie, chciałbym abyś zauważył jak ważnym elementem jest cena, po której zdecydowałeś się na zakup.


Z ewentualną decyzją czekamy do końca sesji.
Dwa scenariusze w grze:
1/ zejście poniżej oporu, wynikającego z trójkąta (zaznaczone na wykresie kolorem zielonym) i możliwości pogłębienia spadków lub ukształtowania się trendu horyzontalnego.

2/ na koniec sesji utrzymanie się ceny powyżej wsparcia, co może sugerować tzw. trzepanie leszczy i podczas kolejnych sesji, wyjście ceny do góry. Warunek realizacji: cena musi utrzymać się nad wsparciem (cielona linia na wykresie)

Akcje ENERGA

W minionym tygodniu, wrzuciłem wam scrina z Akcji Energa. Zaznaczyłem na nim niepotwierdzoną formację harmoniczną, nie identyfikując jeszcze momentu zakupowego. To ważne, ponieważ gdybyśmy zdecydowali się na zajęcie pozycji, w oparciu o intuicję to w chwili obecnej, ciekawa co ów intuicja mogłaby nam podpowiadać?

Dlatego zapamiętaj „Niezdecydowanie na giełdzie budzi lęk” Wszystko co robisz musi mieć podłoże, w czym określonym. W przypadku at, jest to sygnał z którego jasno wynika moment zakupowy oraz miejsce obrony. Gdy go tam nie ma, to nie wchodź w inwestycję.

 

 

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading