Akcje, GPW, US. – Aktualizacja bieżącej sytuacji w portfelach inwestycyjnych

Za moment połowa miesiąca zmagań na rynku GPW, a obraz, który się nam rysuje, nie napawa optymizmem. Blakną marzenia o micie naczyń połączonych pomiędzy rynkami (no, chyba że USA zdecyduje się nas anektować jako 51-szy stan :P). Spoglądając na propozycje rządu oraz bierność instytucji około giełdowych, jak i samej Giełdy Papierów Wartościowych, wydaje mi się, że to jest jedyna szansa na ruszenie naszej gospodarki i tej rzeczywistej i tej giełdowej.

Dokąd nasz rynek zmierza?

Inwestorzy przypominają hieny, głodne zysku, rzucające się na akcje z konsorcjum Getin-a. To, co na dojrzałych rynkach straszy, u nas uwodzi większość. Myślę, że jest to konsekwencja ewolucyjna, generowana na nowym sorcie graczy giełdowych. Bo Ci z doświadczeniem albo czekają, albo już przenieśli swoje aktywa gdzieś indziej.

Co mnie tak wzburza, choć z powodzeniem mógłbym napisać zuboża :P?

Otóż początek miesiąca otwierałem z przytupem pakując się w akcje PLAY-a (tu był artykuł o ty) i dobierając kontrakty na akcje ENERGA. (W tym wypadku sugerowałem się płynnością i potencjałem, który rysował się na wykresie). Przypominam, że instrumenty te charakteryzują się dźwignią, czyli mnożnikiem zysku/starty razy dziesięć.

Co z tego wyszło?

Podczas dzisiejszej sesji zamykałem pozycje na kontraktach ENERGA, ze skumulowanym zyskiem w granicach 25% (był moment, że zysk przekraczał już 65%) oraz większą wagę przyłożyłem do mojej inwestycji na Akcjach PLAY. W obecnym momencie jestem na stracie w granicach 3%…

Do czego zmierzam…

Pamiętacie o mojej inwestycji w USA-Akcje KIM.CO…
Kolejna z rzędu sesja wynosząca cenę na wyższy pułap. Nic ekstremalnego, ale przynajmniej do góry. I to jest przewaga, o której coraz częściej wspominam. I jeszcze w niedalekiej przyszłości, jaka dywidenda wpadnie:P

 

Masz pytania, chcesz zacząć inwestować i zarabiać na rynkach finansowych, umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem Salamucha: KLIKNIJ TU!

...
Loading