Akcje PL: Tanio więc kupuje…

W przypadku akcji to jeden z najpopularnieszych argumentów, który bezpośrednio prowadzi do decyzji zakupowej. Jeżeli jeszcze dodamy do tego, historyczne wsparcie, zdaje się być idealną receptą w świecie inwestycyjnym. Niestety, w tym krótkim wpisie, podpierając się obecną sytuacją jaka rozgrywa się na akcjach TAURONPE, chciałbym zdementować te plotki jednocześnie podając receptę na to, kiedy warto ów poziomy, brać pod uwagę…

Poniżej na wykresie widzimy obecną sytuacje na akcjach TAURONPE, w kontekście przysłowiowej jaskółki, która jeszcze wiosny nie czyni :)

 

Oczywiście to czego spodziewamy się w naszym intuicyjnie roszczeniowym podejściu to, wybicie i jazda do góry.
Ja nie twierdze, że taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca. W końcu ów przekonanie, ma swoje korzenie
w Analizie Technicznej i jakoś do niej musiało trafić.

Poniżej wykres akcji VISTULA w skali miesięcznej, na którym widać spodziewany rezultat obrony wsparcia.
No szczególnie z perspektywy patrzenia wstecz, ponieważ po wybiciu pierwszego minimum na poziomie 0,82 zł.
na pewno niektórym mogło zrobić się gorąco…

 

Niestety smutna statystyka podpowiada nam, że w zdecydowanej większości sytuacja układa się następująco:

Gdyby ktoś zdecydował się na zakup po 11 zł (bo przecież rynki to cykliczność i kiedyś musi się odbić, lub, że kilka miesięcy wcześniej kosztowało po 150 zł. więc 11 to jak za darmo) musiałby w tym momencie godzić się z 80% stratą na kapitale…

# Miało być podane rozwiązanie! 

*STREFA WSPARCIA I OPORU – to miejsce, w którym ruch ceny ulega zatrzymaniu. Zwykle są to jakieś przedziały cenowe. W strefie wsparcia pojawia się zmasowany popyt, który powstrzymuje spadki, a w strefie oporu zmasowana podaż, która powstrzymuje wzrosty. – tyle teorii, a w praktyce, zgodnie z tym o czym mówię podczas lekcji dotyczącej formacji świecowych: „Takie poziomy widziane są przez innych uczestników jednak same w sobie nie dają żadnej gwarancji. Kupowanie w ciemno z wąskim stopem i zaciskanie kciuków jest błędem. Warto chwile się wstrzymać i poczekać na ewentualny sygnał kupna (zdefiniowany w AT) i jego potwierdzenie”

 

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading