Akcje BOEING CO: No niestety inwestycja nie poszła…


Chyba nic więcej nie trzeba dodawać, miało to wyglądać inaczej, a wyszło słabo. Tak się składa, że ów transakcja zbiegła się z pytaniem zadanym mi podczas dzisiejszej Konsultacji Inwestycyjnej przez uczestnika. Jak radzę sobie ze stresem po stratnej transakcji?

NIE! Nie odpalam ekranu wyobraźnie, nie sięgam po whisky i nie odreagowuje strat na rodzinie! W miarę nabierania doświadczenia rynkowego również przestaniecie szukać ukojenia w wysiłku fizycznym.

Jeszcze przed podjęciem transakcji kalkuluje ryzyko i zapisuje je na papierze. Jeżeli kwota tam zapisana mnie przeraża lub budzi u mnie dyskomfort to albo zmniejszam zaangażowanie kapitałowe, lub całkowicie rezygnuje z inwestycji. Zapamiętaj, że sam siebie nie oszukasz. Zaciskanie kciuków i odmawianie modlitw nic ci nie da.

Złota zasada: Nie pozostawiaj szczęściu tego, co możesz ogarnąć rozumem.
SPRZEDAŻ 364 USD / STRATA 7%

PS. Ja wiem, że spółka silna fundamentalnie oraz o mocnej pozycji na świecie, ale nie są to argumenty na przetrzymywanie strat dla technika.

Miłego wieczoru!

Chcesz zostać Inwestorem umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading