Akcje AZOTYTARNOW – Zysk 11,5 % netto

Akcje AZOTY

Przyznam się, że większe nadzieje wiązałem z tą spółką, a wczorajszy niski wolumen, jaki towarzyszył  spadkom tylko utwierdzał mnie w przekonaniu, że możemy mieć do czynienia jedynie z tzw. chłodzeniem wskaźników.  Jednak obraz dzisiejszego poranka i konsekwentne pogłębianie minimum nie pozwoliło mi utrzymać pozycji. Może gdybym zarządzał większym kapitałem i mógł jakoś logicznie podzielić moją pozycje to część bym sprzedał kasując zysk a z drugą połową pozostałby i bronił się w granicach wejścia….

Kolejnym czynnikiem, który opóźnił moment decyzyjny była luka. Myślałem, że dziś akcje odskoczą od niej jak poparzone, jednak finalnie podtrzymany został kierunek z dnia ubiegłego.

Wychodzę z założenia, że lepiej mieć w portfelu gówniane akcje z zyskiem, niż komercyjną spółkę  z tradycjami na stracie. Tym bardziej szkoda mi już wypracowanego zysku, na tych akcjach,by przekonać się o swojej racji… Na giełdzie notowanych jest ponad 300 walorów.  Na pewno, znajdę nowe miejsce dla moich pieniędzy.

Treści zawarte w tym komentarzu są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading