Limit Stop zadziałał na Akcjach AGROTON

Akcje AGROTON
Kilka sesji wstecz w artykule dotyczącym Akcji AGROTON, akcentowałem zajęcie pozycji na nich (Link do artykułu) .
W minioną środę, zostały one usunięte z mojego portfela po cenie S. Niestety sprawy offline, spowodowały, że dopiero teraz piszę o tym zajściu, ale mam nadzieje, że z korzyścią dla Was, ponieważ postaram się przybliżyć Wam, rozwinięte stosowanie Limitu Stop.

Limit Stop z definicji oznacza Stop Stratę, czyli określa konkretną cenę po której, zostanie zamknięta pozycja. W moim przypadku była to cena 6,50, co przekładało się na stratę 8%

W tym miejscu chciałbym wam zaakcentować dwojaką zasadność profesjonalnie stawianego limitu stop. Pierwsza, to bezwzględna ochrona kapitału i tu w zależności od gracza giełdowego zależy ile pieniędzy postanowi przeznaczyć jako ryzyko. Druga i w mojej ocenie bardziej atrakcyjna zasadność stosowania Limitu Stop, to odpowiedzenie sobie na pytanie, czy ta transakcja ma jeszcze szansę na wzrost.

Prześledźmy to na wykresie:
AGROTON - STOP LOSS

Moment Kupna został wyznaczony na poziomie 6,89 zł, niestety mała płynność spowodowała, że zmuszeni zostaliśmy do kupna po 7,01 zł. Stop Loss zgodnie z Planem Inwestycyjnym został umieszczony na poziomie -5% czyli na poziomie 6,50 zł. W tym miejscu pierwsza uwaga, pomimo przesunięcia ceny zakupu nie zdecydowałem się na przesunięcie Stop Loss, ponieważ umieszczenie go w przestrzeni świecy wybijającej wielokrotnie obniża jego skuteczność. Wolałem za tym, ponieść większe ryzyko.

Jak widać w przeciągu kilku następnych sesji Stop Loss zadziałał i  ostatecznie sprzedałem po cenie 6,46 groszy. I w tym miejscu chciałbym waszą uwagę zwrócić na dwojakość tej sytuacji. Z jednej strony, jest ok, „trzymałem się planu” ale czy na prawdę jest to już koniec dla tej spółki ?

Pomijając ciekawostki intuicyjno – fundamentalne, prawidłowe miejsca obrony i związane z nimi Limity Stop w pierwszej kolejności powinniśmy postawić pod poziomem formacji, czyli na cenie 6 złotych. Istnieje również bardziej uboga wersja, na poziomie 6,19 czyli pod drugą świecą z formacji. I tu dochodzimy do konfliktu. Czy trzymać się zasad wynikających z money management i nie tracenia więcej jak w granicach 5% na jednej pozycji czy grać rzadziej ale za to przyjmować większe ryzyko?

stopka

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą