Akcje Play Communications SA (#PLY) – kiedy 2,6% = 3,8% nadal zysku!

Akcje Play Communications SA (#PLY) ich cena zdecydowanym krokiem pędzi pod szczyty wygenerowane zaraz po swoim debiucie na warszawskim parkiecie giełdowym z lipca 2017 roku. Od strony technicznej niesie to ze sobą ryzyko psychologicznej bariery mogącej w znaczącym stopniu wyhamować wzrost, ale daje to również możliwości zdynamizowania wzrostów.

Na ten moment wydaje się, że luka, której tak się obawiałem, mamy już za sobą i podczas dzisiejszej sesji zbliżyliśmy się do magiczną barierę zysku [przynajmniej w kontekście akcji notowanych na GPW] 50%.

Według baśni jeszcze tak ze 20 razy i z jednego tysiąca złotych można stać się milionerem :P

Ale nie o tym dziś tutaj:

Jednym z największych przywilejów tego biznesu jest fakt, że jeśli kupimy akcje i damy im odpowiednią ilość czasu, to po upływie kilku lat, wkład, jaki włożyliśmy podczas zakupu, zwraca nam się z podczas wypłacanych jednorazowo dywidend! Wszystko za przyczyną magii procentu, który w tym wypadku przypomina efekt kuli śnieżnej! I tak obserwując dzisiejszy wzrost ceny o +2,6%, wartość mojej pozycji [licząc po cenie nominalnej zakupu] wzrosła o 3,8%!

 

 

Chcesz zacząć inwestować?  Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading